חיפוש

6 שירותי וטרינריה שכל בעל חיית מחמד צריך להכיר

הכנסת חיית מחמד לביתך בפעם הראשונה היא חוויה מרגשת מאוד – אין גבול לכמות האושר שכלב או חתול חדשים יכולים להוסיף לחייך. אבל בתור בעל חיית מחמד חדש, זו האחריות שלכם לוודא שהחיות שלכם יהיו מרוצים בריאים ויקבלו את כל מה שהם צריכים. אז איך עושים את זה? הנה ששת הדברים שווטרינרים המקצועיים יכולים לעזור לכם עם חיית המחמד שלכם.

 

1. חיסונים

כמו בני אדם חיות חייבות להתחסן, אומנם למחלות כגון כלבת מחלת ליים בורדטלה ועוד אבל אין ספק שהחיסונים האלה חשובים להפליא.  הם חשובים הן להתפתחות בריאה של חיית המחמד שלכם והן עבור האנשים שאיתה במגע. כלב שמסתובב לדוגמא עם כלבת יכול להוות סכנה אמיתית לציבור. חיסונים זה בגדר הכרח וחייבים להיות בקשר עם הווטרינריה שישמור לוג מסודר של מה צריך ומתי. מחמדי שירותי רפואה וטרינרית,

2. הדברת טפילים

טפילים הם מספיקים כדי לשגע כל בעל חיית מחמד. לכן זה כל כך חשוב להתחיל בהדברת טפילים מוקדם עבור חיית המחמד שלכם, ללא קשר לגילם.  למרבה הצער, טפילים יכולים להוביל לשורה של תופעות לוואי לא נעימות, כולל זיהום, מחלות ואפילו מוות. חיית המחמד שלכם צריכה לקבל טיפול מונע לכל סוגי הטפילים הנפוצים ביותר, כולל פרעושים, קרציות, תולעי לב, טפילי מעיים ועוד.

3. תזונה כמו אצל בני אדם

התזונה השל החיות שלכם חשובה מאוד. רבים ממותגי מזון הזולים מלאים במרכיבים באיכות ירודה שקשה לעיכול חיית המחמד שלכם.. וטרינרים יכולים לעזור לכם לבחור את תוכנית התזונה הטובה ביותר עבור החבר הקטן שלכם, המתאימה הן לצרכים של חיית המחמד והן לתקציב שלכם.

4. פעילות גופנית

חשוב גם ליצור תוכנית אימונים שגרתית עבור חיית המחמד. בתור בעלי חיית מחמד , אולי אינכם יודעים כמה פעילות גופנית חשובה לחיה שלכם, אבל הווטרינרים כאן כדי לעזור. הם יכולים לעזור לכם להתאים את רמת הפעילות לחיית המחמד שלה לא משנה מה גילה. ככה היא לא תעלה במשקל מעבר למה שהיא אמורה והיא תישאר בריאה לעוד הרבה שנים.

5 . הערכות התנהגות

כבעלי חיית מחמד, ייתכן שאינכם יודעים  מה נחשב להתנהגות "נורמלית" אצל חיית המחמד שלכם הערכת התנהגות עבור חיית המחמד חשובה. שהבנת מה נורמלי ומה חריג להתנהגות חיית המחמד יכולה להיות אינדיקטור מצוין לדאגות בריאותיות , כך כאשר הם עושים משהו מחוץ לנורמה, תוכל לזהות אותו ולפעול בהתאם.

6 . התקדמות התפתחותית

טיפול וטרינריה מתמשך חשוב במיוחד עבור גורים וחתלתולים מכיוון שיש לעקוב בקפידה אחר ההתקדמות ההתפתחותית שלהם. מעקב אחר המשקל, הגודל וההתפתחות של חיית המחמד שלכם חשובה כי זה עוזר להם להתפתח בצורה נכונה ולכם להיות רגועים שהם בריאים שמחים ושטוב להם איתכם כמו שטוב לכם איתם.

 

גורים

אולי יעניין אותך גם