חיפוש

מתי חתולים מגרגרים ולמה זה קורה?

הסיטואציות מהם חתולים מגרגרים

הגרגור הוא קול שנוצר על ידי החתול והוא עושה אותו בעקבות סיבות רבות. את פעולת הגרגור החתול לרוב מבצע כאשר הוא במצב רוח רגוע ונוח, להבעת שמחה, נהנה ובעל שביעות רצון, במהלך תהליך ההמלטה, ברגעי טראומה קשים ולעיתים אפילו רגע לפני מותם. הגרגור קורה בסיטואציות רבות במהלך היום יום והשגרה של החתול, וכאשר הוא מבצע אותו קשה לשמוע את פעימות ליבו בצורה הטובה. מחקרים גילו כי ברגע שזרימת מי ברז מתרחשת בקרבתם, הגרגור מפסיק בצורה ישירה.

 

מהיכן קול הגרגור הגיע?

בעת לידת החתולים הם נולדים עיוורים וחירשים, והצלחתם להתמצא במרחב בימיהם הראשונים מתאפשרת בזכות הגרגור שאימם מבצעת, ובכך הם יודעים להיכן להתקרב. הגורים לומדים לגרגר גם כן בעת ביצוע היניקה מהאם, ובכך פותח תהליך הגרגור של גור החתול. הגרגור קורה כאשר מיתרי הקול מתקרבים ומתרחקים זה מזה ולחץ האוויר שנוצר בזמן שהם מתקרבים משתחרר בכל פעם קצת. רטט המיתרים הוא קול הגרגור.

 

מרגיעים את עצמם על ידי כך

החתול למד לבצע פעולה זו גם בכדי להרגיע את עצמו במצבי טראומה, לחץ ופחד. ישנה השוואה בין גרגור החתולים לחיוך בני האדם, כאשר האדם המפוחד והלחוץ מחייך בכל זאת, יש מחקרים המראים כי משתחררים הורמונים רבים לוויסות הלחץ בו הוא מצוי, וכך גם הגרגור. בעת ביצוע תהליך גרגור, החתול מצליח להתרכז בביצוע הפעולה ופחות בתחושת הלחץ.

 

הבעת רגשותיהם

על ידי הגרגור החתול יכול להעביר לסביבתו את הרגשות אותם הוא חווה. תחושת הגרגור לרוב משדרת הנאה, כיף ורוגע וזוהי הדרך של החתול להראות זאת. למשל, בזמן ליטוף החתול משתף את המלטף שלו בשמחה בה הוא חווה. בנוסף, חתולים יכולים גם לגרגר כאשר הם לא מרגישים במיטבם והם אף כאובים, בכדי לגרום לסביבתו להכיר בכאבו ובסבלו.

 

סוג של תקשורת

בזכות הגרגור הסביבה יודעת להבין בקצת את המתרחש בליבו וברגשותיו של החתול, ולכן ניתן להצביע על כך שזו סוג של תקשורת שהחתול מפגין כלפי סביבתו. כאשר הגרגור מגיע בזמן ליטוף, נוצרת סוג של תקשורת חיובית עם האדם המלטף והכרה על ידו שהוא מבצע את הדבר הנכון והטוב עבור החתול. בנוסף, כאשר החתול מגרגר כשאימו נמצאת בקרבת המקום הוא מתקשר איתה על ידי כך ומביע לה את הרגשות שלו כלפי הגעתה.

 

השפעת הגרגור על בני האדם

הגרגור הוא חלק המתרחש בגופו ובגרונו של החתול, ומעיד על תחושותיו ורצונותיו, אך הוא משפיע גם עלינו, בני האדם. כיוון שלרוב הגרגור יופיע כאשר החתול רגוע, נהנה ושמח תחושות אלו ישפיעו גם על בעליו. בעלי החתול יזכו בתחושת הצלחה על ידי הזכות לגרום ליצור החי לידם לחוש אושר. הגרגור של החתול עבור בעליו יכול לגרום להפחתת לחצים ולנרמול לחץ הדם, רק בזכות העובדה שהבעלים גורם להנאה ואושר לחתול האישי שלו.

 

גרפילד

אולי יעניין אותך גם

משפחה של חיות
חתולים
איך להפגיש בין חתולים?

חתולים – תכונות אופי חתולים הם ממשפחת יונקים טורפים ולרוב טורפים מכרסמים, ציפורים ודגים. אולם את חתולי הבית בני האדם ביתו, והם חתולים החיים בבתים

קרא עוד »
חתול מתמתח
חתולים
איזה משחקים חתולים אוהבים?

חשיבות המשחקים עבור החתולים החיים איתכם בבית חתולים הם יונקים ממשפחת הטורפים שבויתו על ידי בני האדם וחיים בבית עם המשפחה והילדים בצורה נעימה וחברותית.

קרא עוד »