חיפוש

עושים רילוקיישיין – ככה תטיסו את הכלב שלכם לחו"ל

החלטתם לעשות את הצעד הגדול ולעבור לחו"ל? מעולה! אבל רגע, מה עם הכלב? אל דאגה, גם הוא יכול להצטרף להרפתקה. הנה המדריך המלא להטסת הכלב שלכם לחו"ל, בלי כאב ראש ובלי בעיות.

 

תכנון מוקדם – המפתח להצלחה

קודם כל, תזכרו כי הטסת כלב לאירופה או לכל יעד אחר דורשת תכנון מראש. אל תחכו לרגע האחרון! התחילו בהכנות לפחות חודשיים לפני הטיסה. בדקו את הדרישות הספציפיות של המדינה אליה אתם עוברים – כל מדינה והחוקים שלה בנוגע לכניסת בעלי חיים.

 

ביקור אצל הווטרינר – חיסונים ובדיקות

הצעד הבא הוא ביקור אצל הווטרינר. וודאו שלכלב יש את כל החיסונים הנדרשים, במיוחד חיסון כלבת. בנוסף, יש מדינות שדורשות בדיקת דם לנוגדנים נגד כלבת. קחו בחשבון שהתהליך הזה יכול לקחת כמה שבועות, אז אל תחכו לרגע האחרון.

להטיס את הכלב שלך לחו_ל

 

מסמכים ואישורים – הביורוקרטיה המשעממת אבל ההכרחית

עכשיו מגיע החלק הכי משעמם – הניירת. תצטרכו להשיג תעודת בריאות בינלאומית לכלב, שמאשרת שהוא בריא וכשיר לטיסה. בנוסף, וודאו שיש לכם את כל האישורים הנדרשים מהמדינה אליה אתם טסים. חלק מהמדינות דורשות אישור מיוחד מהשירותים הווטרינריים, אז בררו מראש מה בדיוק צריך.

 

כלוב טיסה – הבית הזמני של הכלב

בואו נדבר על כלוב הטיסה. זה לא סתם ארגז, זה הבית הזמני של הכלב שלכם במהלך הטיסה. חשוב לבחור כלוב הטסה מתאים בגודל – הכלב צריך להיות מסוגל לעמוד, להסתובב ולשכב בנוחות. הכלוב חייב להיות מאושר לטיסה ועמיד. אל תשכחו לסמן עליו את השם של הכלב ואת הפרטים שלכם.

 

הרגלה לכלוב – תרגול עושה מושלם

אל תפתיעו את הכלב ביום הטיסה עם הכלוב. התחילו להרגיל אותו לכלוב כמה שבועות לפני הטיסה. שימו בו צעצועים ופינוקים, תנו לכלב להיכנס ולצאת כרצונו. ככה הוא ירגיש יותר בנוח ביום הגדול.

תכנון מוקדם

 

בחירת הטיסה – לא כל הטיסות שוות

כשאתם בוחרים טיסה, חשבו על הכלב. טיסות ישירות עדיפות על טיסות עם עצירות ביניים. בדקו איזו חברת תעופה הכי ידידותית לבעלי חיים. יש חברות שמאפשרות לכלבים קטנים לטוס בתא הנוסעים, אבל לרוב הכלבים טסים בבטן המטוס.

 

יום הטיסה – הגיע הרגע הגדול

ביום הטיסה, השתדלו להגיע כמה שיותר מוקדם לשדה התעופה. יהיה לכם צורך בזמן נוסף לבדיקות ולהליכים הקשורים להטסת הכלב. תנו לכלב לעשות את צרכיו לפני הכניסה לכלוב. בנוסף, אל תאכילו אותו יותר מדי לפני הטיסה, אבל וודאו שיש לו מים זמינים.

 

לסיכום

הטסת הכלב לחו"ל יכולה להיות מאתגרת, אבל עם תכנון נכון והכנה מתאימה, זו יכולה להיות חוויה חיובית עבורכם ועבור הכלב. זכרו, הכלב הוא חלק מהמשפחה, והוא בטח רוצה להיות איתכם בהרפתקה החדשה הזו. אז קדימה, תארזו את המזוודות (ואת הכלוב), ותצאו לדרך חדשה ומרגשת יחד!

כלוב טיסה

אולי יעניין אותך גם